O nás

Máš pocit, že jsi občas tak nějak lost? Přemýšlíš, jak se hledá první práce a co Tě v ní může čekat? Štve Tě, že Ti unikají některé souvislosti mezi nedávnou historií a dneškem?
Nevyznáš se ve volbách a říkáš si, proč by Tě měly vůbec zajímat? Podobných otázek napadne každého z nás v hlavě spousta. Proto jsme tu my, platforma Based.
Od studentů pro studenty.

Pomáháme Ti se zorientovat. Based můžeš chápat zkrátka jako „How to survive střední škola“ guide. Vtáhneme Tě do světa práva, projdeš crash coursem osobních financí, politologie, mediální i sexuální výchovy a spoustou dalšího. A otevíráme i kapitoly zásadních, byť opomíjených moderních dějin.

Based je edukativní projekt tvořený studenty středních a vysokých škol, vycházející z předvolební prezidentské debaty Zavolíme!
Klademe si za cíl zaplnit mezeru na trhu v oblasti propojení formálního a neformálního vzdělávání a rozšířit a doplnit stávající výuku společenských věd, a to formou tvorby audiovizuálního obsahu s metodickými podklady. Název Based je od anglického slova base = základ, báze. Každý z nás by měl být seznámen se základy státu, demokratické společnosti a fungování v ní. Měl by je chápat jako nedílnou součást znalostí nutných pro každodenní život. Samotné slovo based pak lze ve slangu generace Z chápat podle jedné z definic takto: "Based. Originally meaning "to be yourself and not care about how others view you."

Platforma Based vznikla v roce 2023 v rámci projektu Praha školská.
Tereza Dejmková
manažerka projektu
Studuji Strategickou komunikaci na FSV UK, kde jsem dokončila bakalářský obor marketingová komunikace a PR. Vedla jsem PR projektu předvolební prezidentské debaty Zavolíme!, který obdržel prestižní komunikační ocenění Zlatý středník. Dlouhodobě se zabývám osvětovými kampaněmi, politickou komunikací a oblastí školství.
Kontakt
dejmkova@jebased.cz
607 865 616
Oldřich Neumann
kreativní ředitel, dramaturg
Studuji žurnalistiku na FSV UK. Pracuji ve vědecké redakci ČT24. Vedu dramaturgii projektu Zavolíme!, moderoval jsem debatu s prezidentskými kandidáty i historicky první společný rozhovor s prezidentem republiky a první dámou. Mám rád sci-fi a vypalovačky ze 70. a 80. let. Taky zpívám a hraju na saxofon v kapele Kašpárek v rohlíku.
Kontakt
neumann@jebased.cz
774 817 413
Jonathan Skrla
komunikace se školami
Jsem student střední školy zapojený v mladém dění. Miluji hru na kytaru a další nástroje, tvorbu studentských akcí, kvantovou fyziku a mnoho dalšího! Těším se na spolupráci!
Kontakt
skrla@jebased.cz
734 641 054
Anežka Tetřevová
vedoucí metodiky, fundraising
Je mi 18 let a studuji gymnázium v Plzni. O studentskou participaci se zajímám už od 13 let a aktuálně předsedám Studentskému parlamentu Plzeňského kraje. Kromě participace na studentské úrovni se zajímám o hudbu a divadlo. Na projektu Based se podílím hlavně proto, že v neformálním vzdělávání vidím cestu, jak české školství posunout do 21. století.
Kontakt
tetrevova@jebased.cz
728 830 501
Natálie Malcová
marketing
Už třetím rokem studuji mediální studia na FSV UK. Ráda se cítím svobodně, ale vím, že svoboda není samozřejmost. Proto vedu marketing v organizaci Díky, že můžem, která už deset let svobodu (nejen) 17. listopadu oslavuje. S radostí poslouchám příběhy. O tom, co je kolem nás, ale i v nás. Jak poslouchat, ale i vyprávět co nejlépe se učím v Českém rozhlase. Miluju lidskou upřímnost a jsem přesvědčená, že bych jednou měla žít v Itálii.
Kontakt
malcova@jebased.cz
720 698 977
Dominik Duffek
dramaturg
Mám na starost editaci scénářů a videí. Záleží mi na tom, aby byla výsledná videa stoprocentně vyladěná. Kromě toho studuji žurnalistiku na Univerzitě Karlově a pracuji jako redaktor sportovní rubriky iDNES.cz. Ve volném čase moderuji společenské akce a věnuji se audiovizuálnímu obsahu.
Kontakt
duffek@jebased.cz
604 241 279
Matouš Ettler
PR konzultant
Studuji marketing a PR. Pracuji ve školství a pro školství, v týmu Based spolupracuji na přípravě volebního projektu Zavolíme! a pomáhám s koordinací přímých přenosů. Baví mě veřejné dění, skoro všechno kolem počítačů a s víc jak polovinou svých kamarádů zároveň pracuju.
Kontakt
ettler@jebased.cz
607 696 113
Matylda Hofschnaidrová
social media
Studuji žurnalistiku a pracuji v iROZHLASE, kde se učím být novinářkou. Fascinují mě Balkán s Kavkazem, které mám v plánu procestovat, umím všechny písničky Taylor Swift zpaměti, ráda vařím a peču (a ještě radši pro ostatní) a každý měsíc mám nějakou novou obssesion – už jsem vystřídala například háčkování, učení se arabsky, šití oblečení nebo programování.
Kontakt
hofschnaidrova@jebased.cz
773 572 165
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram