finanční gramotnost
o pořadu

Pořad se zaměřuje na pochopení světa financí. Pokrývá širokou škálu témat od toho, jak si najít první brigádu přes hypotéky a daňová přiznání, až po to, na jaká stipendia nebo dávky máme kdy nárok. Snaží se srozumitelně přiblížit a vysvětlit jak zacházet s penězi. Cílem Money money a my je, aby mladí lidé vcházeli do samostatného života finančně zdatní a připravení na spoustu povinností, které je čekají.

moderátorka

Veronika Valková

Studuji třetí ročník žurnalistiky na Karlově Univerzitě v Praze. Sama jsem v prvních vysokoškolských letech ve světě peněz tápala. Nevěděla jsem, na jaké stipendium mám nárok, jak vyplnit daňové přiznání, co všechno se platí na bytě a tak dále. Proto pracuji na pořadu Money money a my, který vám snad bude v těchto otázkách nápomocný. Podílela jsem se na prezidentské debatě Zavolíme! Ráda chodím na procházky Prahou, mou láskou je Malá Strana. Moje new-found-obssesion jsou k-dramata, na které bych nejraději koukala 24/7.

seznam epizod
připravujeme

Hospodaření domácnosti
Úvěry, hypotéky, spoření, důchody
Nebankovní společnosti, rychlé půjčky
Investování, bankovní produkty
Daňová přiznání, OSVČ, co, kdy a kde
Rizika digitálního světa, pyramidová schémata, nátlak
Stipendia, sociální dávky, jak se k nim dostat a kdy mám na ně nárok

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram